سایر مقالات آموزشیعمومی

3 روش ساده تبدیل mp3 به mp4 و برعکس آنلاین موبایل و کامپیوتر

ام پی 3 به ام پی 4 و بالعکس

در این مطلب ساده ترین روشهای تبدیل صوت به ویدیو یا ویدیو به صورت با فرمت های mp3 و mp4 را آموزش می دهیم. روشهای گفته شده در زیر بعد از تست چندین نرم افزار و روش حاصل شده اند و بهترین و ساده ترین متدهای موجود می باشند.

روشهای موجود

گاهی ممکن است بخواهید فایل های صوتی تان را با یک تصویر ترکیب کرده و یک ویدیو از آنها بسازید. یا اینکه یک آهنگ یا صوت هست که می خواهید آن را زیرنویس کنید یا … که در این صورت باید به mp4 تبدیل شود. همچنین گاهی به دلایلی نیاز به تبدیل mp4 به mp3 دارید. در این مطلب هر دو این روشها آموزش داده می شوند.

3 روش ساده برای این کار وجود دارد (فرقی نمیکند می خواهید mp3 را به mp4 تبدیل کنید یا برعکس):

1- از طریق سایت های آنلاین رایگان: این روش برای زمانی مناسب است که حجم فایل شما اندک است یا اینکه سرعت اینترنتتان برای بارگزاری و دانلود از سایت مورد نظر بالاست یا اینکه فقط برای یکی دو فایل می خواهید این کار را انجام دهید.

2- از طریق کامپیوتر/لپتاپ: در این روش می توانید از یک نرم افزار ساده کمک بگیرید تا این کار را برایتان انجام دهد. همچنین روش بدون نصب هیچ نرم افزاری را نیز توضیح داده ایم.

3- از طریق گوشی موبایل: فرقی نمی کند اندروید یا آیفون باشد. از یک اپلیکیشن ساده برای تبدیل می توانید استفاده کنید اما چون قدرت پردازشی موبایل کمتر از دو روش بالاست پردازش کمی طول می کشد. همه اپلیکیشن های موجود برای این کار هم امتیاز بسیار پایینی از کاربران دریافت کرده اند و به همین دلیل توصیه نمی شود ولی ما آن را توضیح می دهیم.

1- با کمک سایت آنلاین

دقت کنید در اینجا 2 سایت عالی برای این کار معرفی می کنیم. هم سرعت بالایی دارند هم آی پی ما ایرانی ها در لیست سیاهشان نیست! این روش آنلاین هم در گوشی موبایل هم در کامپیوتر به راحتی قابل انجام است. در هر دو روش می توانید حتی فایل های تان را بصورت گروهی داخل این سایت ها بکشید تا فرآیند تبدیل انجام شود.

از طریق سایت ویدئو کانورت

  • برای تبدیل mp3 به mp4 (یعنی صوتی به تصویری) روی این لینک کلیک کنید
  • برای تبدیل MP4 به MP3 (یعنی تصویری به صوتی) روی این لینک کلیک کنید

کافی ست مانند تصویر ابتدا فایل خود را با کلیک روی گزینه Choose Files انتخاب کنید و صبر کنید تا فایل بارگزاری شود. سپس گزینه Start Conversion را کلیک کنید. بعد از پایان کار فایل خود به خود دانلود می شود:

استفاده از سایت اول

دقت کنید اگر می خواهید تنظیماتی مانند اندازه، کیفیت خروجی صدا و … را تغییر دهید میتوانید از گزینه های اضافی موجود استفاده کنید. اگر هم به تنظیمات پییشرفته نیازی ندارید این قسمت را نادیده بگیرید.

از طریق سایت فری کانورت

  • برای تبدیل mp3 به mp4 (یعنی صوتی به تصویری) روی این لینک کلیک کنید
  • برای تبدیل MP4 به MP3 (یعنی تصویری به صوتی) روی این لینک کلیک کنید

کافی ست مانند تصویر ابتدا فایل خود را با کلیک روی دکمه آبی رنگ وسط صفحه (Choose Files) انتخاب کنید(در اینجا من ویدیویی را برای تبدیل شدن به صوت بارگزاری کرده ام ولی اگر صوت را به ویدیو تبدیل می کنید هم عینا فرایند کار مشابه است) و صبر کنید تا فایل بارگزاری شود.

استفاده از سایت دوم

سپس گزینه Convert را کلیک کنید. بعد از پایان کار فایل هم دکمه دانلود را فشار دهید. (دقت کنید اگر می خواهید تنظیماتی مانند اندازه، کیفیت خروجی صدا و … را تغییر دهید میتوانید از گزینه های اضافی موجود استفاده کنید. اگر هم به تنظیمات پییشرفته نیازی ندارید این قسمت را نادیده بگیرید.)

استفاده از سایت دوم 1

به همین راحتی!

2- با کمک کامپیوتر/لپتاپ

از طریق نرم افزار Wondershare (سبک ترین و سریع ترین نرم افزار موجود)

از اینجا دانلود کنید و سپس نصب نمایید. کار کردن با این نرم افزار بسیار ساده است و هر فرمتی را می توانید به فرمت دیگر تبدیل کنید. کافی ست فایل خود را (mp3 یا mp4 یا هر چیز دیگری) به داخل نرم افزار بکشید یا آن را با کلیک روی دکمه وسط نرم افزار Add کنید.

مرحله اول نرم افزار

سپس با کلیک روی گزینه چرخ دنده (شماره 2 تصویر) آن را به هر فرمتی که دوست دارید تبدیل نمایید (شماره 3 تصویر). در اینجا می توانید کیفیت فایل خروجی را تنظیم کنید یا بدون دستکاری روی گزینه Same as source (شماره 4 تصویر) کلیک کنید و بعد هم Start را بزنید.

مرحله دوم نرم افزار

به همین راحتی! ضمنا فایل تبدیل شده خود را با کلیک روی آیکون پوشه (شماره 6 تصویر) در پایین نرم افزار پیدا می کنید.

بدون نصب نرم افزار در ویندوز

با کمک ویندوز مدیاپلیر (در همه ویندوزها شدنی ست): فایل mp3 یا mp4 مورد نظر را با ویندوز مدیاپلیر (Windows Media Player) یا همان پخش کننده فایل های تصویری ویندوز باز کنید. سپس از بالا سمت چپ گزینه File و Save as و بعد هم فرمت mp4 یا mp3 را انتخاب نمایید. تا تبدیل انجام شود:

مدیا پلیر ویندوز

3- با کمک گوشی

در گوشی اندروید

  • لینک دانلود اپلیکیشن (از سایت فارسی)
  • لینک دانلود از مایکت

کار کردن با این اپلیکیشن بسیار راحت است. بعد از نصب آن را باز کنید و فایل خود را در گوشی پیدا کرده و انتخاب نمایید. سپس به هر فرمتی که مایل هستید تبدیل کنید:

اندروید

در گوشی آیفون

  • لینک دانلود اپلیکیشن (رایگان)

آن را نصب کنید و باز نمایید. ازداخل خود برنامه فایل مدنظرتان را انتخاب کنید و سپس آن را تبدیل نمایید. این برنامه در حال حاضر بهترین برنامه رایگان آیفون برای تبدیل است:

تبدیل در آیفون

مطالب مفید مرتبط

منبع : Sari Asan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا