آموزش کامل آفیس ورد گام به گامعمومی

روش بسیار ساده فارسی کردن اعداد انگلیسی در ورد

word

تایپ انگلیسی اعداد در نوشته های فارسی کار چندان خوشایندی نیست و باعث می شود نوشته های شما آنطور که باید زیبا بنظر نرسد. اکثر اوقات در نوشته های فارسی بااینکه زبان کیبورد فارسی است باز هم میبینید که اعداد بصورت انگلیسی نوشته می شود. آنچه ما در این پست به شما ارائه می دهیم آموزش روشی ساده برای تایپ فارسی اعداد انگلیسی است که طی چند مرحله کوتاه شما براحتی می توانید مشکل تایپ انگلیسی اعداد فارسی را حل نمایید.

روشی آسان برای تایپ فارسی اعداد در Word 2007 و بالاتر (2010-2013-2016)

برای فارسی کردن اعداد انگلیسی در word نسخه 2007 و بالاتر مانند word 2010 در ابتدا شما برروی گوشه بالا سمت چپ تصویر یعنی File کلیک می کنید و بعد از انتخاب گزینه Word Options ، پنجره Word Options باز می شود، در این پنجره گزینه Advanced را انتخاب می کنید و سپس قسمت Show Document Content را پیدا می کنید . همانند شکل زیر پس از پیدا کردن عبارت Numeral مقدار آن را به context تغییر بدهید. خواهید دید که اعدادی که تاکنون بصورت انگلیسی تایپ می شدند حال بصورت فارسی تایپ می شوند.

ورد2007

نحوه صحیح تایپ فارسی اعداد انگلیسی در ورد 2003 :

افرادی که هنوز از نسخه قدیمی ورد یعنی Word 2003 برای تایپ کردن نامه و نوشته های خود استفاده می کنید برای تایپ فارسی اعداد کافی است که از منوی Tools به قسمت Options بروید . در پنجره باز شده بر روی زبانه Complex Scripts کلیک نمایید . حالادر قسمت General و از کادر کشویی روبروی عبارت Numeral ، گزینه Context را انتخاب کنید . در تمام پنجره ها بر روی OK کلیک کنید تا به صفحه اصلی برگردیدخواهید دید که در نوشته های فارسی شما اعداد به صورت خودکار فارسی و در نوشته های انگلیسی شما اعداد به همان صورت انگلیسی نمایش داده می شوند.

ورد

منبع : Sari Asan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − نه =

دکمه بازگشت به بالا