آموزش کامل آفیس ورد گام به گامعمومی

چگونه در ورد فارسی و انگلیسی بنویسیم

تایپ فارسی

با کامپیوتری شدن کارها هرکسی تایپ کردن رو تجربه کرده یکی از مشکلاتی که موقع تایپ با آن مواجه می شوند، مشکل تایپ فارسی است هنگامی که با متون انگلیسی ترکیب میشود. این مشکل هنگام ارسال ایمیل یا ساخت یک پاور پوینت و … هم پیش میاید. اما برای رفع این مشکل چکار باید کرد ؟ این کار با ترفندی ساده قابل حل است.

کلیپ آموزشی تنظیمات اولیه قبل از تایپ ورد 2016

چگونه مشکل تایپ صحیح فارسی و انگلیسی را در word برطرف کنیم؟

در همه نسخه های ورد برای تایپ صحیح فارسی و انگلیسی با هم تنها کاری که باید انجام بدین اینکه شما باید دو گزینه Align Right و Right-to-left را فعال کنید. به این ترتیب اگر در حین تایپ فارسی در word از واژگان انگلیسی استفاده کنید همه چیز سر جای خودش تایپ خواهد شد و بهم ریختگی نخواهید داشت.word_per خیلی از افراد یکی از مشکلاتی که در word 2016 به آن بر می خورند فارسی نبودن اعداد و حروف و یا عدم هماهنگی متن های فارسی با انگلیسی است.برای حل این مشکلات شما باید بخشی از word خود را فارسی کنید : روش بسیار ساده فارسی کردن اعداد انگلیسی در ورد فیلم آموزشی

چگونه Microsoft Office Word 2016 را فارسی سازی کنیم :

برای فارسی سازی کامل word 2016 از بخش Reveiw به قسمت Language مراجعه کنید و روی Language Preferences کلیک کنید.

2016ورد

در پنجره باز شده در بخش Choose Editing Language همانطور که می بینید یا زبان فارسی را نصب نشده می زند و یا زبان فارسی در این بخش وجود ندارد.

فرض ما بر نبود کامل زبان فارسی است .پس باید ابتدا زبان فارسی را به این لیست اضافه کنیم.

برای این کار روی …add additional کلیک می کنید و سپس زبان Persian را به این بخش اضافه می کنیم.

2016ورد

با انتخاب گزینه add مشاهده می کنید که فایل نصب نشده است و در مقابل آن عبارت not install را زده است. حالا باید شما فایل نصبی فارسی ساز مایکروسافت را دانلود و نصب نمایید با زدن رو Persian شما را به صفحه دانلود مایکروسافت منتقل می کند. درایور را دانلود کرده و سپس نصب نمایید. پس از نصب دوباره به تنظیمات بالا بروید و زبان فارسی را روی پیش فرض قرار دهید برای اینکار روی گزینه Set as Defualt بزنید.(هم در بخش پایین و هم در بخش بالا) حالا Word خود را ببندید و دوباره باز کنید. می بینید که Word شما به طور کامل فارسی شده است.

2016word

منبع : Sari Asan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا