آموزش کامل آفیس ورد گام به گامعمومی

ساده ترین روش تایپ حروف بصورت کوچک و بزرگ در ورد فارسی و انگلیسی

word3

افراد تازه کار هنگام تایپ در نرم افزار word نمیدانند که چگونه فونت قسمتی از متن را تغییر دهند یا مثلاً اولین حرف یک کلمه را بزرگ بنویسند و یا یک عبارت را به علت اهمیت ویژه ای که دارد می خواهند بزرگتر بنویسند. این کار راه حل ساده ای دارد . در این پست می خواهیم یکی دیگر از ترفند های word را به شما آموزش دهیم.

کلیپ آموزشی تغییر حروف کوچک به بزرگ و بالعکس

ابتدا آن عبارت یا کلمه و یا پاراگراف که می خواهید فونتش عوض شود را انتخاب می کنید و سپس در زبانه Home به قسمت فونت رفته و Font Size را کم یا زیاد می کنید. اما با میانبرهای کیبورد هم می توانید این کار انجام دهید. برای اینکار پس از انتخاب کلمه یا جمله کلیدهای ترکیبی Ctrl Shift را همزمان از کیبورد فشار دهید تا Font Size آنها کوچکتر شود، هر بار این سه کلید را با هم فشار دهید، Font Size کوچک و کوچکتر می شود.

از دست ندهید: چگونه در ورد فارسی و انگلیسی بنویسیم؟ (به همراه فیلم آموزشی)

در این قسمت دو روش تغییر فونت حروف انگلیسی و فارسی را به شما آموزش می دهیم:

تغییر فونت حروف انگلیسی به چه صورت می باشد؟

انگلیسی1
اگر قصد دارید متن انگلیسی ای را که تایپ کردید برحیب اهمیت بزرگتر یا کوچکتر نمایید، ابتدا قسمتی از متن که قصد تغییر حروف آن را دارید را انتخاب کنید (Highlight).
اکنون کلیدهای ترکیبی Shift F3 را فشار دهید. مشاهده می کنید که بسته به متن انتخابی، حروف کوچک به بزرگ و یا بالعکس تبدیل می‌شود. و یا حروف ابتدای هر واژه بزرگ می‌شود. همچنین با فشردن مجدد این کلیدهای ترکیبی، تغییر مجدد حروف متن انتخابی را ببینید.

تغییر فونت حروف فارسی به چه صورت می باشد؟

می توان بعد از نوشتن یک حرف فارسی مثل ب بدون فاصله کلید (shift) را نگه داشت و علامت منفی ( ــ ) یا حرف (ت ) را زد در این صورت حرف بزرگ فارسی به حرف کوچک بدل می شود . مثل بـ قـ کـ بجای ب ق ک

نکته !!! انتخاب کلید ( _ ) و یا حرف ( ت) به علت نصب برنامه های خاص صفحه کلید فرق می کند.

فارسی1

منبع : Sari Asan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 10 =

دکمه بازگشت به بالا