آموزش کامل آفیس ورد گام به گامعمومی

آموزش تصویری چگونه در نرم افزار ورد خط بکشیم

خط کشیدن در ورد

در ادامه آموزش های کاربردی نرم افزار آفیس ورد، در این پست قصد داریم تا چگونگی کشیدن خط در نرم افزار word را به صورت گام به گام به شما عزیزان آموزش دهیم.

نرم افزار word از پرکاربردترین نرم افزارهاست که در مجموعه نرم افزارهای آفیس قرار گرفته است، از این نرم افزار در رسم جداول، خطوط و شکلها استفاده می شود.

1- فیلم آموزشی رسم شکل در نرم افزار word

2- آموزش گام به گام رسم خط در نرم افزار word

برای ترسیم اشکال هندسی ازجمله خط از گزینه Sahpes استفاده میکنیم، با انتخاب این گزینه می توانیم شکل مورد نظر را در صفحه ورد به کمک ماوس طراحی کنیم، و سپس بعد از طراحی میتونیم شکل کشیده شده را ویرایش کنیم، کارهایی نظیر کشیدن و گرد کردن گوشه ها.

1- از سربرگ(زبانه) Insert گزینه Shapes را از بخش illustrations انتخاب میکنیم:

2- اگر میخواهید یکی از شکل های موجود را در سند خود داشته باشید، کافیست شکل مورد نظر را انتخاب و سپس توسط ماوس آن را رسم کنید

دوم

3- پس از رسم شکل، سریرگ(زبانه) جدیدی به نام Format ظاهر می شود، که توسط گزینه های موجود در این زبانه می توانیم شکل رسم شده را ویرایش کنیم

سوم

4- در سربرگ(زبانه) فرمت می توانید شکل رسم شده را ویرایش کنیم، کارهایی نظیر تغییر اندازه، اضافه کردن متن و … که در ادامه به توضیح ابزارهای موجود در این زبانه می پردازیم

همچنین در سربرگ Format می توانید در بخش Size به اندازه دلخواه از شکل خود برسید

با استفاده از ابزار Edit Sahpe در بخش Insert Shape می توانید شکل را با شکل دیگر تعویض یا با ایجاد نقاظ ویرایشی فرم و حتی شکل و خط را تغییر دهید.

چارم

در قسمت Shape Styles سه گزینه قرار دارد که برای رنگ آمیزی، تنظیمات و اعمال جلوه روی اشکال رسم شده به کار می رود.

5- Selection Pane گزینه ای که توسط این ابزار میتوانید شکل هایی که در صفحه دارید را راحت تر مدیریت کنید، پس از انتخاب این ابزار در سمت راست صفحه باکسی ظاهر میشود اسامی شکل ها در این باکس قرار دارد، با انتخاب اسم هر شکل میتوانید آن را انتخاب و سپس در صورت نیاز ویرایش کنید.

پنجمی

 

منبع : Sari Asan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 13 =

دکمه بازگشت به بالا