آموزش کامل آفیس ورد گام به گامعمومی

24 ترفند بسیار کاربردی در نرم افزار ورد 2013 به زبان ساده

ترفند ورد

در اینجا دستورالعمل و بررسی جامعی برای کار با نرم افزارMicrosoft Office 2013 در قالب نکات و ترفندها ارائه شده است. علاوه بر این برخی از دستورات صفحه کلید میانبر را نیز برایتان قرار دادیم. این آموزش ترکیبی از سؤال و جواب و راهنمایی برای مبتدیان و همچنین کاربران حرفه ای است.

1-محتویات سربرگ file در نرم افزار های Microsoft word / excel / word و … چیست؟

این قسمت شامل گزینه های New، Open، Save، Save As، Print، Share، Export، Close، Account، و همچنین شامل گزینه هایی است که به ما امکان می دهد تنظیمات پیش فرض اکسل را تغییر دهیم.

نوار ابزار quick access چیست؟

دکمه های Save، Undo و Redo برای سهولت کاربر در این نوار ابزار قرار دارند.

چگونه می توان نوار ابزار quick access را سفارشی کرد؟

 • بر روی پیکان سمت راست نوار کلیک کنید
 • یک لیست کشویی باز خواهد شد
 • با زدن تیک، گزینه های دلخواهتان را انتخاب کنید یا در صورتی که نمی خواهید نمایش داده شوند تیک آنها را بردارید.

2- ribbon در مایکروسافت آفیس چیست؟

ribbon ها به یک سری سربرگ ها که از Home تا View چیده شده اند گفته می شود.

MS word components یا Groups

هر ribbon شامل تعدادی کار اساسی است که معمولاً آنها را group می نامیم.

با کلیک بر روی HOME، دسته ای از group ها شامل “Clipboard” ، “Font” ، “Pargment” و” Styles” را خواهید دید.

3- سربرگ HOME

HOME نواری است که حاوی “Clipboard” ، “Font” ، “Pargment” ، ” Styles” است. Clipboard اولین Group در نوار HOME است و دارای دستورات CUT ، COPY ، PASTE ، FORMAT PAINTER می باشد.

چه توابعی در نوار INSERT وجود دارد؟

C:UsersPCDesktopinsert-tool-bar-in-office-MS-word.jpg

نوار Insert شامل Group های زیر است:

Pages

این قسمت شامل گزینه های Page Break ( یک break در صفحه ای که مکان نما در آن جا قرار دارد اضافه می کند)، Blank Page (قرار دادن یک صفحه خالی در سند)، Cover Page (با استفاده از این ابزار می توانیم در صفحات اول سندمان یک کاور یا جلد خاص داشته باشیم).

Tables

از Tables برای قرار دادن داده ها در سطر و ستون استفاده می کنیم. این قسمت شامل گزینه های “Insert Table”، “Draw Table”، “ Convert text to table”، “”Quick Tables (شامل نمونه ها و مدل جداول از پیش ساخته شده است) است. همچنین می توانید به صورت دستی از کادر بالای لیست کشویی، جدولی با حداکثر ابعاد 8×10 را خیلی سریع ایجاد کنید.

Illustrations

این قسمت شامل موارد زیر است:

 • Pictures: از این ابزار برای وارد کردن تصاویر از کامپیوترتان استفاده می کنید.
 • Online Picture: با استفاده از این ابزار می توان هر تصویری را از اینترنت به ورد وارد کرد.
 • Shapes: می توانید انواع مختلفی از شکل ها را از طریق دستور shape اضافه کرده و ترسیم کنید.
 • Lines: با این ابزار می توانید خطوط مستقیم و یا منحنی رسم کنید.
 • Rectangles: انواع مختلفی از شکل های چهار گوشه را در اختیار شما قرار می دهد.
 • Basic shapes: این بخش شامل برخی اشکال هندسی اساسی مانند کادر گفتگو، براکت ها و … است.
 • Block Arrows: این ابزار یکی دیگر از ویژگی های مفید در قسمت “Shapes” است که شامل انواع مختلف فلش می باشد.
   • Equation Shapes: شامل عملگرهای حسابی مانند ، – و… است که می توانند از قسمت “Shapes” درج شوند.
   • Flow Charts: اگر می خواهید فلوچارت رسم کنید، این بخش از Shapes مشکل شما را حل می کنند.
    • Stars and Banners: شامل انواع مختلفی از ستاره و بنرها است.
  • Callouts: انواع مختلفی از کادر های گفتگو در این قسمت وجود دارد که می توانید به عنوان مثال برای نوشتن نقل و قولها یا نکات مهم از آن ها استفاده کنید.
 • SmartArt: چندین مدل از نمودار روابط مانند Process، Cycle، Hierarchy، Relationship، Matrix، Pyramid، Picture و … در این قسمت وجود دارد.
 • Chart: این گزینه شامل انواع مختلفی از نمودارها به عنوان مثال نمودارهای Pie، Line، Bar، Area، Stock، Surface، Radar و Combo است. در ابتدا این ویژگی فقط در MS Excel وجود داشت، اما الان به مایکروسافت ورد هم اضافه شده است.

4- چگونه می توان در نرم افزار ورد انواع مختلفی از تصاویر و اشکال هندسی را ترسیم کرد؟

همانطور که در بالا گفتیم، نوار “INSERT” انواع مختلفی از ابزارها برای درج اشکال و تصاویر را در اختیار دارد. تصاویر و نمادها اجزای اصلی نوار INSERT هستند که می توانید برای ترسیم شکلها از آن ها استفاده کنید. می توانید با کلیک بر روی شکل دلخواهتان آن را انتخاب کرده و با کلیک کردن و کشیدن موس بر روی صفحه ورد، آن را ترسیم کنید.

5- نحوه قرار دادن عکس صفحه نمایش در ورد

Screen Shots: می توانید با استفاده از آیکون screen shot که در قسمت Illustrations وجود دارد، به طور مستقیم یک تصویر از پنجره باز در کامپیوترتان گرفته و وارد سندتان کنید. این گزینه عکس صفحه را گرفته و در آیکون screen shot ذخیره می کند. می توانید با کلیک کردن روی تصویر ذخیره شده در آیکون screen shot این عکس را در سند قرار دهید.

6- افزودنی (Add- Ins) چیست؟

Add- Ins: ابزارها یا نرم افزارهای کوچکی هستند که می توانند برای اهداف مفیدی وارد سند شوند. افزودنیهای MS Word عبارتند از “Store” ( شما را برای نصب انواع برنامه ها به Office store متصل می کند)، Wikipedia (این برنامه مبتنی بر فرهنگ لغت است و با استفاده از آن می توانید در هنگام نوشتن مقالات خیلی راحت به اطلاعات و دانش عظیمی که در اینترنت وجود دارد دسترسی داشته باشید).

C:UsersPCDesktopHow-to-insert-video-in-MS-word-2013.jpg

Media: از Media برای افزودن فیلمهایی که در اینترنت وجود دارند استفاده می شود، با کلیک بر روی “Online Video” در قسمت media، کادر گفتگویی باز خواهد شد که دارای سه ویژگی است.

می توانید فیلم مورد نظرتان را از طریق صفحات BING ، YOUTUBE و یا چسباندن لینک کپی شده ویدئو در قسمت “From a Video Embed Code” اضافه کنید.

7- چگونه می توانید لینک ها و منابع را در ورد وارد کنید؟

 • Links: از طریق گروه Links در سربرگ insert می توانید لینکهای زیر را وارد کنید:
 • Hyperlink: کلید های میانبر Ctrl K به عنوان دستور میانبر برای پیوند دادن سند شما به پورتال وب استفاده می شود. همچنین می توانید از این ابزار برای ایجاد ارتباط بین اسنادتان استفاده کنید ( به جای آدرس اینترنتی آدرس مکان سند ورد در کامپیوترتان را وارد کنید تا با کلیک بر روی آن فایل ورد مورد نظر باز شود) کافیست در کادر گفتگو باز شده بر روی “Hyperlink” کلیک کنید.

C:UsersPCDesktopHow-to-inser-hyperlink-in-word-2013-document.jpg

 • در کادر “Text to display:” متن یا خطی که می خواهید پیوند دهید را وارد کنید. با استفاده از ستون سمت چپ می توانید اسناد خود را به چهار روش پیوند دهید:
 • Existing File or Web Page – با کلیک کردن روی این گزینه می توانید پرونده یا اسنادی که در رایانه تان ذخیره شده است را پیوند دهید.
 • “Place in This Document” – این دومین ویژگی است که در ستون سمت چپ می بینید، این گزینه به شما در جایگذاری لینک ها کمک می کند.
 • “”Create New Document – این گزینه سومین ویژگی موجود در ستون سمت چپ است. اگر می خواهید یک سند جدید را پیوند دهید یا می خواهید قبل از پیوند دادن آن را ویرایش کنید از این گزینه استفاده کنید تا به شما در رفع مشکلتان کمک کند.
 • “E-mail Address” – چهارمین ویژگی برای افزودن ایمیل در سند شما است. می توانید علاوه بر ذخیره ایمیل، هر متنی را در سند خود پیوند دهید.
 • “Bookmark” – اگر قصد دارید تنها با یک کلیک به انتها یا ابتدای سندتان بروید از این گزینه استفاده کنید.
 • Cross-reference – اگر می خواهید با استفاده از یک اسم، پیوندی با مرجع خود ایجاد کنید از این گزینه استفاده کنید تا با کلیک بر روی اسم، مرجع نشان داده شود.

8- چگونه می توانیم نظرات (comment) را در ورد وارد کنیم؟

در نوار INSERT به قسمت “Comments” بروید تا هرگونه اطلاعات یا یادداشتی راجع به سندتان را اضافه کنید.

9- Headers و Footers چه هستند و چطور می توان آن ها را در ورد وارد کرد؟

در سربرگ INSERT و در گروه Header and Footer می توانید از ابزارهایی که در زیر توضیح می دهیم استفاده کنید:

 • Header: این گزینه در بالای صفحه سند ظاهر می شود. Header متن یا عنوانی است که در هر صفحه از سندتان تکرار می شود. با کلیک روی Header می توانید آن را ایجاد و یا ویرایش کنید. همچنین می توانید به راحتی از طریق جعبه گفتگویی که بعد از ایجاد آن ظاهر می شود، آن را حذف کنید.
 • Footer: در پایین صفحه ظاهر می شود. Footer متن یا عنوانی است که در هر صفحه از سندتان تکرار می شود. با کلیک بر روی Footer می توانید آن را ایجاد و یا ویرایش کنید. همچنین می توانید به راحتی از طریق جعبه گفتگویی که بعد از ایجاد آن ظاهر می شود، آن را حذف کنید.

10- چگونه می توان بر روی صفحات شماره قرار داد؟

شماره صفحات را می توان از طریق دستور “Page Number” در گروه “Header & Footer” که در سربرگ Insert قرار دارد، اضافه کرد. همچنین می توان از گزینه Header and Footer برای درج شماره صفحه استفاده کرد.

Text: گروه Text شامل “Text Box”، “Quick Parts”، “Word Art”، “Drop Cap”، “ Signature Line”، “ Date and Time”، “Object” است.

11- چگونه می توان text box را به سند اضافه کرد؟

 • text box برای درج یادداشت یا نقل قول در بین اسناد ورد عالی است. تنها با یک کلیک بر روی طرح های آماده می توانید یک text box اضافه کنید. با همین روش می توانید text box درج شده را ویرایش یا تغییر دهید.
 • Quick Parts: می توانید از این گروه برای افزودن quick text یا همان متن خودکار استفاده کنید (فقط یک یا دو کلمه از متن را می نویسید و این ویژگی به صورت خودکار متن از قبل ذخیره شده را در برایتان ظاهر می کند).
 • Word Art: با استفاده از این دستور به متن هایتان طرح های هنری اضافه کنید. برای تغییر شکل و قالب متون اسنادتان، روی طرح های آماده کلیک کرده و آن ها را استفاده کنید.
 • Drop Cap: این ویژگی یکی از محبوب ترین سبک های نوشتن روزنامه است. همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است، از قلم بزرگ برای اولین حرف کلمه اول سند استفاده می شود. بعد از کلیک بر روی آن پنجره ای باز می شود و می توانید در این پنجره از طرح های آماده استفاده کنید.

C:UsersPCDesktopdrop-cap-options-and-use (1).jpg

Signature Line: بعد از کلیک بر روی آن با استفاده از پنجره باز شده می توانید امضای خود را وارد سندتان کنید.

C:UsersPCDesktophow-to-insert-signature-in-word-documents (1).jpg

12- چگونه می توان تاریخ و زمان را به اسناد اضافه کرد؟

Date & Time: این ویژگی در سربرگ INSERT وجود دارد. با کلیک روی این نماد، یک پنجره ظاهر می شود که از طریق آن قالب های آماده تاریخ و زمان به راحتی قابل استفاده است:

C:UsersPCDesktophow-to-insert-date-and-time-in-word-document.jpg

13- چگونه می توان فایل یا سند دیگری را در فایل ورد وارد کرد؟

C:UsersPCDesktophow-to-add-a-file-or-an-object-in-to-MS-word-2013-document.jpg

به سربرگ insert بروید.

گروه “Text” را پیدا کنید.

روی Object کلیک کنید، کادر گفتگویی مانند شکل بالا باز خواهد شد.

برای اضافه کردن فایل نوع آن را انتخاب کرده و ok را بزنید.

14- چگونه می توان symbol (نمادها) را در ورد وارد کرد؟

از قمست Insert > Symbols> Symbol نماد مورد نظرتان را انتخاب کنید، در این قسمت نمادهایی که بیشترین استفاده را داشتند یا اخیرا استفاده شدند نمایش داده می شوند، با کلیک کردن بر روی “more symbols” کادر گفتگویی شبیه به تصویر پایین باز می شود:

C:UsersPCDesktopsymbols-in-MS-word.jpg

می توانید از پنجره باز شده رقم ها، حروف لاتین، حروف لاتین اصلی، عربی و … را انتخاب کنید. کاراکترهای خاص بیشتری در این صفحه کلید موجود هستند.

یکی دیگر از ویژگی های Symbol درج معادله است (Insert > Symbols > Equation)، می توانید معادلات ریاضی و فرمول را با استفاده از این دستور وارد کرده و ویرایش کنید.

با وارد کردن یا کلیک کردن بر روی معادله، یک سربرگ ویرایش مخصوص برای راهنمایی و ساده سازی کار شما ظاهر می شود:

C:UsersPCDesktophow-to-modify-and-design-formula-in-ms-word.jpg

با استفاده از این سربرگ علاوه بر نوشتن هر معادله و فرمولی در سند ورد، ابزار های مورد نیازتان را در اختیار خواهید داشت.

15- چگونه می توان از themes و style های قالب بندی در نرم افزار ورد استفاده کرد؟

Theme و style های قالب بندی از مسیر زیر در دسترس هستند:

سربرگ Design > Themes / Document Formatting

می توانید themes و style های قالب بندی مورد علاقه تان را بین طرح های آماده انتخاب کنید.

علاوه بر این می توانید از این موارد برای کل یا بخشی از سندتان استفاده کنید.

C:UsersPCDesktopdesign-tab-in-ms-word.jpg

 • Colour
 • Font
 • Paragraph spacing
 • Effects
 • Water mark
 • Page Colour and Page borders.

چگونه می توان watermark را در سند ورد وارد کرد؟

Design > Page background > Water mark

C:UsersPCDesktopwater-mark-in-word-2013.jpg

از طریق کادر گفتگوی بالا می توانید water mark را از طریق الگوهای آماده اضافه کنید یا اینکه می توانید از قسمت “Custom Water mark wizard” الگوی دلخواهتان را درست کنید.

16- سربرگ page layout در نرم افزار ورد

C:UsersPCDesktopPage-layout-ms-word-2013.jpg

می توانید از طریق سربرگ page layout عملیات زیر را انجام دهید:

 • margin
 • orientation
 • size
 • columns
 • breaks
 • line numbers
 • hyphenation
 • paragraph indent
 • paragraph spacing
 • position
 • wrap text
 • bring forward
 • send backward

17- گروه Page setup

این گروه در سربرگ Page layout قرار دارد.

با استفاده از این قسمت می توانید به تنظیمات margin، Orientation، Size، Columns، Breaks، Line Numbers، Hyphenation دسترسی داشته باشید.

برای تنظیم حاشیه، بر روی margin کلیک کنید تا یک کادر گفتگو ظاهر شود:

از این منو می توانید حاشیه پیش فرض را از بین گزینه های “Narrow“، ” Moderate“، ” Wide“، ” Mirrored“، ” Office 2003 Default” و… انتخاب کنید. بر روی هر یک از گزینه ها کلیک کنید تا به صورت خودکار بر روی سند اعمال شوند. اگر گزینه ای وجود نداشته باشد سندتان مطابق انتخاب شما سازماندهی می شود.

C:UsersPCDesktoppage-setup-word-2013-1.jpg

اگر می خواهید خودتان حاشیه صفحه را تنظیم کنید، گزینه “Custom margin” را انتخاب کنید، کادر محاوره ای شبیه تصویر زیر باز خواهد شد. از طریق این پنجره می توانید حاشیه صفحه خود را نسبت به نوع کاغذ و لایه هایش به دلخواه تنظیم کنید.

C:UsersPCDesktoppage-setup-word-2013-11.jpg

18- نکاتی در باره تنظیم پاراگراف در نرم افزار ورد

به قسمت Page Layout > Paragraph بروید.

در گروه “Paragraph” گزینه های زیر را مشاهده می کنید:

 • Indent: متن نوشتاری را از سمت چپ و راست صفحه به صورت تورفتگی در می آورد. از قسمت “left indent” می توانید انتخاب کنید که متن نوشته شده از سمت چپ تا چه حدی تورفته باشد، در حالی که “Right indent” به شما امکان می دهد متن را از سمت راست صفحه به طرف داخل حرکت دهید.
 • Spacing: Spacing به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که چقدر می خواهید بین پاراگرافهای خود فاصله داشته باشید. به طور معمول قبل و بعد از یک پاراگراف فضای خالی وجود دارد. می توانید پس از انتخاب متن مورد نظرتان، “Indent setting” و “Spacing” را تنظیم کنید.

C:UsersPCDesktopparagraph-setting-in-ms-word-2013.jpg

مرتب کردن object و تصویر در نرم افزار ورد

از طریق گروه “Arrange” در سربرگ “Page layout” می توانید تصاویر، عکس ها و object هایی که قبلاً به سند ورد اضافه کرده اید را تنظیم کنید.

C:UsersPCDesktophow-to-arrange-object-in-MS-word-2013-documents.jpg

دستورات زیر در قسمت Arrange قابل اجرا است:

Position: این ابزار اعمال مختلفی را روی تصویر شما اعمال می کند، در ابتدا پس از کلیک بر روی “Position” یک کادر محاوره ای مشاهده خواهید کرد که از طریق آن می توانید موقعیت مکانی را با استفاده از تنظیمات از پیش آماده تنظیم کنید.

با این حال، می توانید از توابع دیگری هم مانند آنچه که در تصویر زیر وجود دارد استفاده کنید:

C:UsersPCDesktopposition-of-image-in-text-document.jpg

علاوه بر این می توانید خودتان به راحتی موقعیت عکس را به صورت دلخواهتان تنظیم کنید (تصویر را در بالا یا درون متن جاسازی کنید) جاسازی کردن تصویر اندازه آن را به خوبی در داخل متن تنظیم می کند.

با استفاده از قسمت “Wrap Text” تنظیمات بیشتری را برای جاسازی عکس و متن در اختیار خواهید داشت.

چهار دکمه دستوری که در پایین کادر محاوره ای قرار دارند برای اعمال جاسازی و تنظیم object به صورت دستی در سند ورد استفاده می شود.

سربرگ References منحصراً برای کسانی است که می خواهند کتاب یا یک مقاله پژوهشی چاپ کنند. این سربرگ شامل ابزارهای کاملاً کاربردی و خودکار و تعدادی برنامه است که در ورد جاسازی شده اند، و کلیه ویژگی های انتشار کتاب را قبل از ارسال به مطبوعات پوشش می دهد.

19- اضافه کردن محتوای فهرست یا جدول در یک سند یا مقاله تحقیقاتی

C:UsersPCDesktoprefences-tab-in-ms-word.jpg

به قسمت References > Table of Contents بروید.

این گروه شامل دستورات “Table of contents”، “Add Text” و “Update Table” است. Table of contents مجموعه ای از توابع از قبل ساخته شده است که برای قرار دادن مطالب در اسناد استفاده می شود.

Add Text: این دقیقاً مانند heading یا سطح متنی است که در طراحی وب یا نوشتن وبلاگ استفاده می شود. سطح heading 1 تا 3 در این فهرست یافت می شود.

Update Table: این ویژگی به شما امکان می دهد تا داده ها و متن هایتان را در جدول به روز کنید.

C:UsersPCDesktoptable-of-contents-insertion-in-ms-word-2013.jpg

به قسمت References > Footnotesبروید.

گروه Footnotes شامل “Insert Footnotes”، “Insert Endnote”، “Next Footnote” می باشد.

Foot note ها در واقع اطلاعات یا مراجع اسناد هستند. Footnotes معمولاً در انتهای صفحه قرار می گیرد.

گزینه “Insert Footnotes” به ما کمک می کند تا در انتهای صفحه foot note را اضافه و یا ویرایش کنیم. برای افزودن foot note جدید در همان اسناد می توانید از دستور “Next footnote” استفاده کنید. این ویژگی همچنین به کلیه پاورقی ها شماره های 1، 2، 3 و … را اختصاص می دهد.

Insert Endnote: یکی از ویژگی های Word MS است که به ما کمک می کند تا منابع یا اطلاعات مرتبط را در سند و در بین متن یا صفحه یا هرجای دیگری به غیر از foot note اضافه کنیم، چرا که این اطلاعات فقط در انتهای صفحه اضافه می شوند. همچنین این ویژگی تمام Endnote های مورد استفاده در اسناد را حفظ می کند.

Show Notes: اگر می خواهید تمام یادداشت های خود را چاپ یا بازبینی کنید این ویژگی به شما کمک می کند.

C:UsersPCDesktopinsert-footnotes-in-ms-word-2013.jpg

21- استنادها و کتابشناسی

منابع، نکات کلیدی و قلب سند هستند. نرم افزار ورد یکی از بهترین گزینه ها برای مدیریت منابع و اطلاعات است.

در سربرگ References و در گروه Citations and Bibliography می توانید منابع خود را ذخیره و مدیریت کنید. گزینه “Manage sources” ما را قادر می سازد تا منابع متنی و اسناد خود را مدیریت کنیم. با کلیک روی “Manage sources” یک کادر محاوره ای ظاهر می شود، این کادر گفتگو کمک می کند فهرست و منابع جستجویتان را وارد کنید، در واقع این گزینه همان مخزن منابع است که همیشه در دسترس است.

C:UsersPCDesktopmanage-sources-for-citations-in-ms-word-2013.jpg

فرمان “Bibliography” به شما کمک می کند تا منابع خود را ذخیره کنید. “Style” و “Insert Citation” به ترتیب به ما کمک می کنند تا یک استایل را انتخاب کرده و مرجع جدیدی را وارد کنیم.

22- Captions برای تصاویر

گروه بعدی که در سربرگ “References” قرار دارد “Captions“ است… Captions در واقع شماره فهرست و نام شکل داده شده را در زیر تصویر وارد می کند. Captions به صورت خودکار به عنوان “Citations and bibliography” ذخیره می شود.

23- فهرست در ورد

برای استفاده از فهرست عناوین یا منابع در نرم افزار ورد، به سربرگ “References” و قسمت “Index” بروید . همچنین می توانید از کلیدهای Alt Shift X برای ایجاد و ذخیره فهرست در سند استفاده کنید.

24- جدول نویسندگان در نرم افزار ورد

برای ساخت مرجع برای کتاب یا یک سند می توانید از “Table of authorities” استفاده کنید. “Table of authorities” شامل rules، cases، treaties و references است که به سندتان اعتبار می بخشد. شما می توانید با دستور “Insert Table of Authorities” این گزینه ها را مدیریت کنید.

ارسال و ادغام نامه در نرم افزار ورد

سربرگ “Mailing” دارای ویژگی های عظیمی است. این ابزار کمک می کند تا کاربر به روشی آسان و کارآمد اسنادش را تهیه و ارسال کند. این سربرگ شامل دستورات و زیرگروه های زیر است:

 • Create
 • Start Mail and Merge
 • Write & Insert Fields
 • Preview Results
 • Finish

بیایید دستورات بالا را بررسی کنیم:

Create: این گزینه شامل دو دستور “Envelops” و “Labels” است. با کلیک بر روی Envelops یک کادر محاوره ای ظاهر می شود. در این کادر می توانید آدرس ها (آدرس مبدا و مقصد) را وارد کنید. و در آخر می توانید روی پاکت دلخواهتان چاپ کنید.

C:UsersPCDesktophow-to-prepare-envelopes-for-mailing-in-ms-word-2013.jpg

اگر می خواهید نامه خود را از طریق پست الکترونیکی (ایمیل) ارسال کنید، دستور “Label” به شما کمک می کند تا به جای آدرس یک برچسب ایجاد کنید.

منبع : Sari Asan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا